Για την επόμενη σχολική χρονιά (2021-2022) μπορούν να εγγραφούν παιδιά προνηπιακής και νηπιακής ηλικίας που έχουν γεννηθεί τα έτη:

2016 και 2017

Τα προνήπια που φοίτησαν στο νηπιαγωγείο μας εγγράφονται αυτόματα για το επόμενο σχολικό έτος.

Οι αιτήσεις εγγραφών στα Νηπιαγωγεία, τη σχολική χρονιά 2021-2022 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2020 στα Νηπιαγωγεία, για το σχολικό έτος 2021-22, θα φοιτήσουν μαθητές που έχουν συμπληρώσει τη νόμιμη ηλικία εγγραφής, όπως αυτή ορίζεται στις σχετικές διατάξεις του άρθρου 34 του ν.4704/2020 (Α133). Σύμφωνα με αυτές, στα Νηπιαγωγεία εγγράφονται μαθητές/τριες που την 31η Δεκεμβρίου του έτους εγγραφής συμπληρώνουν την ηλικία των τεσσάρων (4) ετών. Συγκεκριμένα, εγγράφονται στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2021-22, μαθητές/τριες γεννημένοι το 2016 και το 2017. Από το σχολικό έτος 2021-2022, σύμφωνα με τις προβλέψεις της παρ. 4 του άρθρου 3 του νόμου 1566/1985 (Α 167), όπως αντικαταστάθηκε με το άρθρο 34 του ν. 4704/2020 (Α 133) η φοίτηση των νηπίων που συμπληρώνουν ηλικία τεσσάρων (4) ετών γίνεται υποχρεωτική.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να κατεβάσουν, να συμπληρώσουν και να υπογράψουν την φόρμα εγγραφής και να μας την αποστείλουν στην ηλεκτρονική διεύθυνση: amigesnip@gmail.com

Για όσους γονείς θα επισκεφτούν παιδίατρο μπορούν να κατεβάσουν και να δώσουν στο γιατρό τους να συμπληρώσει το Ατομικό Δελτίο Μαθητή, απαραίτητο για την εγγραφή τους.

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

• Αίτηση Εγγραφής Νηπίου/Προνηπίου
  •  Πιστοποιητικό Γέννησης
  • Υπεύθυνη δήλωση του γονέα/κηδεμόνα ότι αναλαμβάνει την ευθύνηγια την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση του νηπίου
  • Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή, ή προσκόμιση άλλουστοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια
  • Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή

Σε περίπτωση ειδικών εκπαιδευτικών αναγκών παρακαλούμε να μας προσκομίσετε βεβαίωση από ΚΕΣΥ, ή δημόσιο ιατροπαιδαγωγικό κέντρο ή άλλη αρμόδια δημόσια υπηρεσία, εφόσον υπάρχει (περιπτώσεις μαθητών/τριών με αναπηρία ή ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες).